عضو شورای شهر تهران
ورزش همگانی مهجور است
عضو شورای شهر تهران
شهر برای حضور پرشور کودکان آماده شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران
زیست فرهنگی توجه به روح و روان شهر است
-سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران
نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
آغاز طرح رصد در منطقه ۱۶ با حضور اعضای شورای شهر و شورایاران
اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران و سرپرست ستاد شورایاری ها با حضور در منطقه ۱۶ نسبت به رایزنی با شورایاران، نخبگان و معتمدین در ارتباط با چالش‌های محلات مختلف منطقه به بحث پرداختند و از پروژه‌های نیمه تمام منطقه ۱۶ بازدید کردند.
۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵
شهردار تهران دستور تکمیل شناسنامه باغات شهر تهران را صادر کند
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تاکید کرد: شهردار تهران نسبت به پیگیری موضوع و صدور دستورات لازم برای شناسایی و تکمیل هرچه سریعتر شناسنامه شهرسازی و اکولوژیک باغات شهر تهران و اقدامات پیش بینی شده در مصوبات شورا در جهت حفاظت از باغات شهر اقدام کند تا شاهد از بین رفتن باغات باقی مانده شهر ...
۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶
13 آبان سالرزو شکست ابهت امریکا است
مهدی چمران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امام راحل از واقعه 13 آبان حمایت کردند و آن را انقلاب دیگری نامیدند. این روز، روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی نامیده شد چرا که در این روز هیمنه و ابهت امریکا را در مقابل چشمان مردم دنیا خرد شد.
۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵
انتقاد از اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح ممنوعیت شبانه ترافیک سنگینی را در پایتخت قبل از اجرای این طرح به همراه دارد، گفت: به نظر من این طرح کارایی و تأثیر لازم را به همراه نداشته است.
۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱
اولویت از مناطق به محلات منتقل شود
اعضای شورای شهر تهران پیشنهاداتی برای سند سیاست های حاکم بر تدوین بودجه سال آینده شهرداری مطرح کردند که می توان به تاکید بر محله محوری، تعیین تکلیف سند بر اساس ساختار یا ماموریت ها و اعمال ضمانت اجرایی مصوبات شورا اشاره کرد.
۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸
محل خواب شبانه کارگران شهرداری
شهرداری تهران نه تنها برای کارکنان خدمات شهری خود اسکان کارگری دارد بلکه گرمخانه هایی را تهیه کرده است که افراد بی خانمان نیز در فصل سرما از آن استفاده کنند.
۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
2600 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می شود
رکنا: رئیس کمیسیون حمل و نقل عمومی شورای شهر تهران، توضیحاتی را درباره برنامه پیش بینی شده توسط شورا برای افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران بعد از بازگشایی ها و رفع محدویت های کرونایی ارائه داد.
۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
لزوم تهیه طرح جامع چرخه بازیافت آب برای مصارف غیرشرب
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران، تاکید کرد :
میثم مظفر رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است طرح جامع چرخه بازیافت آب در تهران توسط معاونت خدمات شهری تهیه و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه گردد.
۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴
ساختمان‎های پلاسکوی بالقوه زیادی در شهر داریم
نایب رئیس شورا:
پرویز سروری با اشاره به حادثه رخ داده برای یک آتش‏‏نشان در خیابان جمهوری گفت: ما ساختمان‎های پلاسکوی بالقوه زیادی در شهر داریم که هر زمان می‎توانند فاجعه ‏ای بیافرینند.
۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳
شهرداری تهران مکلف به فراهم آوردن تسهیلات وام ارزان قیمت برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شد
علیرضا نادعلی خبر داد:
سخنگوی شورای شهر تهران از مکلف کردن شهرداری تهران به فراهم آوردن تسهیلات وام ارزان قیمت برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی خبر داد.
۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲
پرچالش‌ترین مأموریت مدیریت شهری مسئله شهرسازی است
جعفر شربیانی:
به اعتقاد عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران پرچالش‌ترین و پرمسئله‌ترین مأموریت شورای شهر و شهرداری مسئله شهرسازی است.
۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰
مشکل بازپرداخت وام مانع استفاده رانندگان تاکسی از تسهیلات
سید احمد علوی مطرح کرد:
عضو شورای شهر تهران با اشاره به عدم تمایل رانندگان تاکسی به استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده جهت نوسازی تاکسی ها گفت: مشکلات بازپرداخت و شرایط اقتصادی سبب شده تا رانندگان تمایلی به استفاده از تسهیلات نداشته باشند.
۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
بحث پسماند و نظافت شهر از اولویت ها است باید در دستور کار قرار گیرد
عضو کمیسیون برنامه و وبدجه شورا گفت: در حال حاضر بحث زباله، پسماند و نظافت شهر جزو اولویت‌هایی است باید در دستور کار قرار دهیم.
۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹
بازنگری در سیاست نامگذاری معابر تهران
سخنگوی شورای شهر تهران گفت:‌در جلسه کمیسیون نامگذاری صحبت و مقرر شد سیاست گذاری نامگذاری که هم اکنون یک آیین نامه هم دارد، مجددا بازنگری شود و بررسی کنیم و اگر نیاز است چیزی کم یا اضافه شود در این بازنگری لحاظ شود.
۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹
سرنوشت اتوبوس‌های برقی تهران چه می‎‌شود؟
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:قیمت یک اتوبوس برقی در مقابل یک اتوبوس دیزلی بیش ازدوبرابر تمام می‌شود؛ البته نباید فراموش کنیم اتوبوس‌های دیزلی امروزه با فناوری پیشرفته‌تر و علمی تری تولید می‌شوند و آلودگی قبل را ندارند.
۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸
تدوین طرح مهار فرونشست تهران در شورای شهر
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مهدی عباسی در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت فرونشست در تهران با تاکید بر اینکه وضعیت پل‌ها، معابر  و... مدام پایش می شود، افزود: مطالعاتی در مورد وضعیت ...
۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۷
شوراها برای افزایش رضایت عمومی تلاش کنند
مهدی چمران:
نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: شوراها و شهرداری‌ها ارتباط مستقیم با خدمات شهری مورد نیاز مردم دارند و رضایتی که می‌توانند برای مردم ایجاد کنند، موجب افزایش رضایت عمومی می‌شود.
۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۶
لزوم وضع سیاست‌های تشویقی برای استفاده مردم از خودروهای برقی
ریيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراى اسلامى شهر تهران با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در روزهای پیشِ رو گفت: استفاده از مازوت، وضعیت آلودگی هوا را بدتر می‌کند و برای جلوگیری از اوج‌گیری آلودگى هوا، پیشنهاد می‌کنم زمينه مشاركت و ورود بخش خصوصى به منظور تولید برق از طریق مزارع سولار فراهم شود.
۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳
اجرای مجدد بلیت تخفیف دار مترو همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی
رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها یادآور شد: در سالهای قبل برای دانش آموزان و دانشجویان تخفیفی در بلیت مترو قائل می شدند اما طی دوسال گذشته و تعطیلی مراکز آموزشی این تخفیف افزایش نیافته است. لذا درخواست داریم همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی این امتیازات ...
۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
انتقال خطوط برق فشار قوی به زیر زمین در اولویت باشد
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع سخنان مدریعامل شرکت برق منطقه ای استان تهران افزود: کابل های فشارقوی در بسیاری از محلات تهران مسبب بروز بیماریهای سرطانی و به دنیا امدن نوزادان معیوب شده اند لذا از وزارت نیرو میخواهیم انتقال خطوط برق فشار قوی را به زیر زمین در اولویت قرار دهند.
۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۲