ترکیب ایده‌آل شورای شهر تهران
میلاد فولادی- کارشناس ارشد عمران و مدیریت ساخت
کدام شورا را انتخاب کنیم؟
سیدفرهاد حسینی - مدیر مسئول مجله آرمان ایرانیان
ارتش نهادی غیرسیاسی و بی‌طرف است
مرتضی طلایی- نایب رئیس شورای شهر تهران
​شورای شهر نباید سدی در برابر شهرداری باشد
دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی- دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران
توسعه اقتصاد شهر بر پایه اقتصاد محله
دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی- دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران
​اعتماد مردم و كار سياسي
احمد مسجدجامعي-عضو شورای شهر تهران
نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
در تشکیل هیئت امنا سلیقه‌ای عمل نمی‌کنیم
نایب رئیس شورای شهر در همایش فصلی منطقه 3 تاکید کرد
آخرین همایش فصلی ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و شورایاران منطقه 3 با حضور رئیس ستاد هماهنگی، هئیت امنا، شهردار منطقه و نماینده دستگاه‌ها در مجموعه فرهنگی قلهک برگزار شد. مرتضی طلایی در این همایش گفت:«در تشکیل هیئت امنا سلیقه‌ای عمل نمی‌کنیم. اگر کسی مدلی بهتر از هئیت امنا برای مشارکت در محلات دارد با ...
۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
برپایی قرارگاه‌های فرهنگی در مساجد
طلایی در جمع شورایاران محلات منطقه یک خبر داد
همایش تجلیل و تکریم شورایاران و اعضای هیئت امنای محلات 27 گانه منطقه یک با حضور مرتضی طلایی رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و عزت‌الله خان‌محمدی فرماندار شهرستان شمیرانات برگزار شد. در این جلسه طلایی از برگزاری تمامی جلسات هیئت امنای سال آینده در مساجد خبر داد و گفت: مساجد باید تبدیل به قرارگاه‌های فرهنگی ...
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴
​دعوت از هیئت امنا در جلسات ضروری است
طلایی در نشست هیئت امنا و شورایان محلات منطقه 20 :
نشست اعضای هیئت امناء و شورایاران محلات منطقه 20 با حضور شهردار منطقه و طلایی نایب رییس شورای شهر تهران برگزار شد .دراین نشست طلایی به حضور اعضای هیئت امنا در تمامی جلسات شورایاران تاکید کرد و گفت: از شوریاران به دلیل دعوت نکردن از اعضای هیئت امنا در جلساتشان گلایه مند هستم. و در حال حاضر ما در انجام ...
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵
منطقه 14 باید الگوی تمامی مناطق در تهران باشد
​طلایی در همایش دارالمومنین:
همایش اعضای هیئت امناء شورایاران محلات و اعضای شورای فرهنگی و ورزشی منطقه 14 با حضور شهردار منطقه 14 و طلایی نایب رییس شورای شهر تهران برگزار شد. در این همایش طلایی گفت: منطقه 14 به این دلیل دارالمونین محسوب می شود که دارای یک قرارگاه فرهنگی به نام مسجد است.
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۵
شورایاری؛ نهادی مردمی و مستقل
روایت شورایاران از صحبت‌های شهردار پیشین منطقه 7 درباره منفعل بودن شورایاری‌ها
در کنفرانس جامع مدیریت شهری، صدراعظم نوری، شهردار پیشین منطقه 7 بحث را به انفعال شورایاری‌ها در رویدادهای شهری کشاند و از وابستگی مالی برخی از شورایاران به شهرداری‌ها خبر داد. سراغ دبیران شورایاری مناطق رفتیم و نظرشان را درباره صحبت‌های شهردار پیشین منطقه 7 جویا شدیم.
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴
رفع آسیب های اجتماعی در محلات  با همکاری شهروندان
​طلایی در میان شورایان محلات منطقه 12:
نشست هم اندیشی شورایان محلات منطقه 12 با حضور شهردار منطقه 12، دبیر شورایان منطقه و طلایی رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها برگزار شد در این نشست طلایی به رفع اسیب هیا اجتماعی در محلات این منطقه اشاره کرد وگفت: می توان با همکاری شهروندان وشورایاران این اسیب ها را بر طرف کرد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱
شورایاران بال های پرواز شهرداری هستند
شهردار منطقه 2 در مراسم افتتاح 110 پروژه عنوان کرد
با حضور شهردار تهران، اعضای شورای شهر، شهردار منطقه 2 و شورایاران منطقه ۱۱۰ پروژه عمرانی، فرهنگی واجتماعی از جمله ایجاد خطوط مترو در قسمت جنوب شرق تهران و فرودگاه مهر آباد، ایجاد پل معلق در پارک نهج البلاغه و ده ها پروژه عمرانی دیگر در منطقه 2 به بهره برداری رسید که یکی از مهم ترین پروژه ها افتتاح سرای‌محله ...
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰
شورایاران نمی توانند فردی از امنای محله را عزل و نصب کنند
​طلایی در جمع شواریاران محلات منطقه 2 خبر داد
مرتضی طلایی هفته گذشته مهمان شورایاران محلات 21 گانه منطقه 2 در مسجد رسول الله بود. در این جلسه نایب رییس شورای شهر گفت: تمامی نهادها جایگاه قانونی دارند و شورایاران اجازه عزل و یا نصب فردی را ندارند.
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
شورایاران پیش قراولان آینده شهر هستند
​قالیباف در دیدار صمیمانه با اعضای شورایاری منطقه 21:
محمدباقر قالیباف شهردار تهران امروز مهمان منطقه 21 بود و نشست صمیمانه‌ای با اعضای شورایاری محلات و امناي اين منطقه برگزار کرد. راه اندازی خطوط اتوبوس بی آرتی و نیز خط مترو از جمله مصوباتی بود که امروز با حضور شهردار تهران بررسی و پیگيری شد.
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱
برنامه‌ريزي براي افزايش نشاط اجتماعی/ راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در مساجد
​طلایی در نشست هم‌انديشي شوراياران و امناي محلات منطقه 10 مطرح كرد
طلایی در مراسم تجلیل از شورایاران، اعضای هیئت امنا و مدیران محلات منطقه 10 با بیان اینکه باید کرسی‌های آزاداندیشی در مساجد راه‌اندازی شود، گفت: باید رویکردهایی ازجمله نشاط و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در تدوین برنامه سال 96 به کار گرفته شود.
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
برنامه سال 96 با الگوی مطالبه‌گری تدوین شود
طلایی در آخرين همايش فصلي شورایاران منطقه ٩؛
رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها گفت: هیئات امنا در اولین نشست‌های خود برنامه سال 96 را با الگوی مطالبه‌گری مردم تدوین کنند.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
فرسوده بودن سرای محلات دردسرساز شد
دبير شوراياري منطقه 4 مطرح كرد
دبیر شورایاران منطقه 4 از فرسوده بودن سرای محلات در این منطقه خبر داد و گفت: عدم دسترسی سرای محلات به محله ها و فرسوده بودن آنها برای اهالی محله ها مشکل ساز و دردسر ساز شده است.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵
آسیب شناسی اساسنامه در جلسات گروه مشاوران
بیست و چهارمین جلسه گروه مشاوران برگزار شد
بیست و چهارمین جلسه گروه مشاوران ستاد هماهنگی شورایاری‌ها با محوریت آسیب‌شناسی اساسنامه و ساختار شورایاری‌ها در سالن اجتماعات ستاد برگزار شد.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۴
نباید اجازه دهیم مدیران محلات به حاشیه کشیده شود
​در دیدار طلایی با دبیران شورایاری محلات 20 گانه منطقه 4:
نشست صمیمی مرتضی طلایی با دبیران شورایاری محلات 20 گانه شهرداری منطقه4 با حضور امیر عباس بهاری شهردار منطقه وحسنی معاون اجتماعی و فرهنگی شب گذشته برگزار شد. در این جلسه نایب رییس شورای شهر تهران گفت: نهاد شورایاری یک نهاد مقدس ومردمی است ونباید اجازه دهیم مدیران شورایاری محلات به حاشیه کشیده شود.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰
پاسداشت خون شهدا با برگزاري چهارشنبه‌سوري ايمن
طلايي در يادواره شهداي آتش‌نشان در محله پيروزي مطرح كرد
نايب رئيس ستاد هماهنگي شوراياري‌هاي تهران در یادواره شهدای آتش‌نشان از جمله شهید مستوفی و شهید حسین زاده از مردم خواست به حرمت خون شهداي آتش‌نشان، چهارشنبه‌سوري امسال ايمن‌تر و با رعايت اصول ايمني برگزار كنند.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
به روز بودن نیروهای انقلابی، يك نياز است
​طلایی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی:
چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در ۶ بخش مختلف از امروز چهارشنبه به مدت ۶ روز در بوستان گفت‌وگوی تهران آغاز به کار کرد. نايب رئيس شوراي شهر تهران در بازدید از این نمایشگاه گفت: رسانه‌ها نباید تمركز خود را تنها روی كمیت بگذارند بلکه باید به سمتی برویم كه نمایشگاه تاثیرات عمیقی را ...
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶
تحكيم روابط بين اعضاي هئيت امناي محله‌ها
​در جلسه نمایندگان بسیج با شورایاران منطقه يك تاكيد شد
حدود دو سالی است که نمایندگانی ازارگان های مختلف به جمع شورایاران محلات به عنوان اعضای هیئت امنا پیوسته‌اند. ائمه جماعات، فرماندهان پایگاه بسیج، مدیران مدارس، روسای هیئت‌های مذهبی، کانون های فرهنگی و شهرداری که هریک از آنها به سهم خودشان باید در جلسات مختلف شورایاری برای رسیدگی به مشکلات محله و اجرای ...
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳
حضور شوراياران باعث كنترل برخي آسيب‌هاي اجتماعي شده است
طلایی در جمع اهالی محله سپهر در منطقه 2 اعلام کرد
مرتضی طلایی در میان اهالی محله سپهر با اشاره به اینکه باید به تمامی مشکلات نگاه آسیب‌شناسانه داشته باشیم گفت: در محله پرواز با همکاری شورایارای‌ها توانستیم بحث اعتیاد را در این محله كنترل و با بحث‌های مشاوره‌ای در سرای محلات بسیاری از مشکلات زوج‌های جوان را برطرف كنيم.
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
می‌خواهم شورایار شوم!
​ محمد اصغری کارشناس هواشناسی از علاقه‌اش به مشارکت‌های شهروندی می‌گوید
محمد اصغری کارشناس هواشناسی صدا و سیماست. کارشناسی که با لحن خاص خودش صحبت می‌کند و با انرژی زیادی می‌گوید: «اونجور که ما تو نقشه‌های ماهواره‌ای مشاهده کردیم، یه توده هوای سرد به سمت کشورمون در حال حرکته. به همین دلیل این مژده رو می‌دیم که سامانه بارشی جدیدی تو راهه و از شنبه آسمون بارونی میشه!» بی ...
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
حمایت از ایده‌های مختلف در بهبود اقتصاد محله
​در جلسه هم‌اندیشی سرای محله شهرک شهید محلاتی عنوان شد:
يكشنبه گذشته در جلسه‌ای با حضور نائب رییس و دبير انجمن اقتصاد شهری ایران و رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در سراي محله شهرك محلاتي، مرتضي طلایی از ایده های که برای بهبود اقتصاد محل ارائه می شود حمایت جدی کرد و گفت: تشکیل کارگروه های فرهنگی و مذهبی در برنامه‌های خود قرار دهید.
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
۱۲۳
 
بازدید دبیران شورایاران مناطق از رصدخانه شهری تهران

بازدید دبیران شورایاران مناطق از رصدخانه شهری تهران

افتتاح 101 طرح عمراني در منطقه 15

افتتاح 101 طرح عمراني در منطقه 15

شوراياران منطقه 16 در شوراي شهر

شوراياران منطقه 16 در شوراي شهر