توسعه اقتصاد شهر بر پایه اقتصاد محله
دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی- دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران
​اعتماد مردم و كار سياسي
احمد مسجدجامعي-عضو شورای شهر تهران
به یاد یاران شهید
مرتضی طلایی- نائب رئيس شوراي شهر تهران
حادثه پلاسکو عبرتی برای همگان
مهدی چمران-رئیس شورای اسلامی شهر تهران
حادثه پلاسكو، جاي خالي مديريت يكپارچه
الهه راستگو- عضو شوراي اسلامي شهر تهران
نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
پاسداشت خون شهدا با برگزاري چهارشنبه‌سوري ايمن
طلايي در يادواره شهداي آتش‌نشان در محله پيروزي مطرح كرد
نايب رئيس ستاد هماهنگي شوراياري‌هاي تهران در یادواره شهدای آتش‌نشان از جمله شهید مستوفی و شهید حسین زاده از مردم خواست به حرمت خون شهداي آتش‌نشان، چهارشنبه‌سوري امسال ايمن‌تر و با رعايت اصول ايمني برگزار كنند.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
به روز بودن نیروهای انقلابی، يك نياز است
​طلایی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی:
چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در ۶ بخش مختلف از امروز چهارشنبه به مدت ۶ روز در بوستان گفت‌وگوی تهران آغاز به کار کرد. نايب رئيس شوراي شهر تهران در بازدید از این نمایشگاه گفت: رسانه‌ها نباید تمركز خود را تنها روی كمیت بگذارند بلکه باید به سمتی برویم كه نمایشگاه تاثیرات عمیقی را ...
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶
تحكيم روابط بين اعضاي هئيت امناي محله‌ها
​در جلسه نمایندگان بسیج با شورایاران منطقه يك تاكيد شد
حدود دو سالی است که نمایندگانی ازارگان های مختلف به جمع شورایاران محلات به عنوان اعضای هیئت امنا پیوسته‌اند. ائمه جماعات، فرماندهان پایگاه بسیج، مدیران مدارس، روسای هیئت‌های مذهبی، کانون های فرهنگی و شهرداری که هریک از آنها به سهم خودشان باید در جلسات مختلف شورایاری برای رسیدگی به مشکلات محله و اجرای ...
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳
حضور شوراياران باعث كنترل برخي آسيب‌هاي اجتماعي شده است
طلایی در جمع اهالی محله سپهر در منطقه 2 اعلام کرد
مرتضی طلایی در میان اهالی محله سپهر با اشاره به اینکه باید به تمامی مشکلات نگاه آسیب‌شناسانه داشته باشیم گفت: در محله پرواز با همکاری شورایارای‌ها توانستیم بحث اعتیاد را در این محله كنترل و با بحث‌های مشاوره‌ای در سرای محلات بسیاری از مشکلات زوج‌های جوان را برطرف كنيم.
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
می‌خواهم شورایار شوم!
​ محمد اصغری کارشناس هواشناسی از علاقه‌اش به مشارکت‌های شهروندی می‌گوید
محمد اصغری کارشناس هواشناسی صدا و سیماست. کارشناسی که با لحن خاص خودش صحبت می‌کند و با انرژی زیادی می‌گوید: «اونجور که ما تو نقشه‌های ماهواره‌ای مشاهده کردیم، یه توده هوای سرد به سمت کشورمون در حال حرکته. به همین دلیل این مژده رو می‌دیم که سامانه بارشی جدیدی تو راهه و از شنبه آسمون بارونی میشه!» بی ...
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
حمایت از ایده‌های مختلف در بهبود اقتصاد محله
​در جلسه هم‌اندیشی سرای محله شهرک شهید محلاتی عنوان شد:
يكشنبه گذشته در جلسه‌ای با حضور نائب رییس و دبير انجمن اقتصاد شهری ایران و رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در سراي محله شهرك محلاتي، مرتضي طلایی از ایده های که برای بهبود اقتصاد محل ارائه می شود حمایت جدی کرد و گفت: تشکیل کارگروه های فرهنگی و مذهبی در برنامه‌های خود قرار دهید.
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
بانوان شورايار، قاصدان پيام شوراياري‌ها باشند
تاكيد بر افزايش نقش زنان در مديريت شهري در همایش «عارفه» با حضور زنان شورايار
همایش «عارفه» با موضوع نقش زنان در مدیریت شهری روز گذشته با حضور بانوان شورایار شهر تهران در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. در این همایش مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهر تهران گفت: با همکاری یکدیگر کمپین ملی ایمنی ایجاد کنید تا امسال شاهد مجروح شدن و خسارات مالی و مادی فراوان نباشیم. از ...
۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۲
دور جديد آموزش شوراياران از سوم بهمن/ضرورت حضور شورایاران در جمع‌بندی بودجه 96
​در نشست مشترک کمیته هماهنگی امنای محلات و دبیران مناطق 22 گانه مطرح شد
نشست مشترک کمیته هماهنگی امنای محلات و دبیران مناطق 22 گانه در ستاد هماهنگي شوراياري‌هاي تهران برگزار شد مرتضي طلایی حضور دبیران شوریاران مناطق را در جمع‌بندی بودجه سال 96 ضروری دانست و گفت: این بهترین فرصت است که در مورد بودجه سال 96 مکاتبات لازم انجام تا نیازهای مناطق تامین شود.
۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹
بیمه «محله بیمه» جوانان هستند/ مساجد قرارگاه فرهنگی واجتماعی است
​رییس ستاد هماهنگی ها شورایاری ها در جمع اهالی محل بیمه:
نایب رییس شورای شهر تهران شب گذشته در دیدار با اهالی محله بیمه با اشاره به قراردادن مسجد به عنوان قرارگاه فرهنگی و اجتماعی در محلات گفت: باید نگاهمان را به جوانان تغییر دهیم. ما نیاز به یک نوع‌ آوری در ارائه خدمت به مردم داریم و باید با ایجاد خلاقیت جوانان را به سمت مساجد سوق دهیم.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶
كمپين شوراياران تهراني: يادمان شهداي آتش‌نشاني در پلاسكو ساخته شود
با جمع‌آوري امضاي 300 شورايار در يك طومار در حاشیه مراسم تشیع شهدای آتش نشان صورت گرفت
امروز همزمان با بدرقه قهرمانان وطن به خانه ابدی، جمعی از شورایاران مناطق و محلات مختلف تهران با امضاي طوماري از مسئولان شهري و بنياد مستضعفان درخواست كردند در ساختمان جدیدي كه در محل پلاسکو ساخت مي‌شود، طبقه يا فضايي براي موزه و یادمان شهدای آتشنشان‌ در نظر گرفته شود.
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
تاكيد بر افزايش نقش بانوان در مدیریت شهری
​در نخستین مجمع بانوان در ستاد هماهنگی شورایاری ها مطرح شد
مجمع بانوان با حضور بانوان مناطق يك و 2 شهرداری تهران در ستاد هماهنگی شورایاری ها برگزار شد. در این جلسه مشاور امور بانوان با اشاره به نقش محوری زنان در بهبود و پیشرفت منطقه گفت: زنان شورایار که منتخب مردم و در بطن جامعه هستند، می توانند با ارائه نقطه نظرات خوب در برنامه‌ریزی امور دخیل باشند.
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶
واقع‌بینانه نگاه کنیم، همه مقصريم/ در آستانه شب‌عيد، به فكر حادثه‌ديدگان باشيم
طلايي در برنامه تهران 20 از ابعاد حادثه ساختمان پلاسكو گفت
دو روز پس از حادثه ساختمان پلاسكو، مرتضي طلایی با حضور در برنامه تهران 20 سيما از مردم خواست هرکدام در هر کجا که هستیم نقش خود را به درستی انجام دهیم. او افزود: به هر حال خطا و اشتباهی که نباید صورت می‌گرفت صورت گرفته و امروز در مجموعه‌ای که چندین هزار خانوار از طریق فعالیت در آن امرار معاش می‌کردند ...
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
تردد اهالی محله بیمه تسهیل مي‌شود
​طی بازدید اعضای شورایاری از محله بیمه صورت گرفت:
اصلاح هندسی دسترسی کندرو به تندرو جهت اصلاح‌ ترافیک و تسهیل در‌ تردد اهالی محله کوی بیمه به میدان آزادی که هم اکنون بصورت آزمایشی انجام می‌شود این هفته به صورت رسمی افتتاح می‌شود.
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
از کمبود سرای محله تا محله‌هایی با دو اسم!
​در نشست صمیمی شورایاران با مرتضی طلایی و شهردار منطقه ۷ بررسی شد
در نشست صمیمی دبیران شورایاری محلات 14 گانه منطقه 7 با شهردار منطقه و مرتضی طلایی، نایب رییس شورای شهر تهران هریک از دبیران شورایاری‌ها به بیان مشکلات محله خود پرداختند. طلایی پس از شنیدن مشکلات از جمله تبعیض قائل شدن در برخی از سرای محله‌ها گفت: در اولین فرصت عدالت نسبی را در سرای محله‌ها برقرار و ...
۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۹
هئيت امناء محله، يعني سپردن كار مردم به مردم
​رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها در جمع اهالی محله شهران شمالی:
اعضای شورایاری محله شهران شمالی شنبه شب در مسجد امیرالمومنین(ع) میزبان نایب رئیس شورای شهر تهران بودند. طلایی با استقبال از برگزاری چنین نشست‌هایي گفت: تنها راه مدیریت بر آسیب های اجتماعی حضور و مدیریت در مسجد و همچنين استفاده از ظرفیت‌های مساجد،هیئات و شواریاری‌ها است.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱
طلایی: ​اصناف سرمایه ارزنده یک کشور هستند
در جمع نانوایان تهراني مطرح شد؛
صنف نانوایان شب گذشته میزبان مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهر تهران در هتل المپیک بودند. طلایی با تشکر از زحمات شبانه‌روزی نانوایان گفت: اصناف در دوران دفاع مقدس، در پشتیبانی کشور نقش چشم‌گیر و پرنگی داشتند و سرمایه ارزنده کشور به شمار می‌آیند.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰
سه ايستگاه جديد مترو در منطقه/ باغ وثوق‌الدوله و رئیسی حفظ مي‌شود
شهردار تهران در ديدار با شوراياران منطقه 14 خبر داد؛
شهردار تهران در ديدار با شوراياران منطقه 14 با اشاره به اينكه اضافه شدن خط 7 مترو تهران به چرخه حمل و نقل عمومی می‌تواند کمک قابل توجهی در شبکه حمل و نقل منطقه 14 باشد، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد تا 3 ایستگاه از خط 7 مترو تهران در منطقه 14 تا پایان سال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد که ...
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷
محله ايران، محله نمونه تهران
در نشست مردم و شورا در منطقه 12 مطرح شد
نشست «شورا با مردم» در محله ایران دوشنبه گذشته با حضور مرتضي طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران، مهرداد بذرپاش نماینده دوره نهم مجلس شواری اسلامی و حجت الاسلام امرودیی مشاور عالی شهردار تهران برگزار شد.
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
بازار خلازیر به زودی از منطقه 19 می‌رود/اقدامات قطره چکانی در حوزه حمل ونقل ریلی
جلسه شواری شهر تهران امروز میزبان دبیر منطقه 19 بود
تحقق سریعتر فاینانس مترو ، ارسال گزارش سه ماهه تخصیص‌ها و انتقال آن به روسای کمیسیون ها، فساد 8 هزار میلیاردی و ایجاد حقوق‌های نجومی ناشی از فقدان نظارت از مهم ترین موضوعات مطرح شده در سیصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بود.
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
​استمرار دوره های آموزشی خواسته اصلی دبیران شورایاری مناطق
تنها یک همایش پاسخ گوی نیازهای اطلاعاتی دبیران مناطق نیست و این نشست‌ها زمانی مفید خواهد بود که به صورت مستمر برگزار شوند.
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱
۱۲
 
خداحافظ قهرمان...

خداحافظ قهرمان...

جاي خالي پلاسكو و مرداني كه با خود برد

جاي خالي پلاسكو و مرداني كه با خود برد

استعفای مسجدجامعی به جلسه بعدی شورا موکول شد

استعفای مسجدجامعی به جلسه بعدی شورا موکول شد